BYTOM - miasto moje, a w nim...
artykuły i wypowiedzi innych osób

 

W tym dziale możecie przeczytać, co na temat mojej witryny lub mojej osoby zostało napisane w mediach lub przez polityków. Pragniesz wyrazić swój pogląd? Wyślij e-mail lub wpisz się do księgi gości.

W tym miejscu mam prośbę do przedstawicieli mediów, którzy kontaktują się ze mną w celu uzyskania mojej wypowiedzi: jeżeli jesteście Państwo zainteresowani przedstawieniem rzeczywistego problemu mojego miasta i dyskusją na ten temat, służę swoją osobą, ale nie interesuje mnie tworzenie sztucznego konfliktu z Panem Prezydentem Bytomia Piotrem Kojem! To nie jest cel mojej inicjatywy. Z takiego właśnie powodu nie skorzystałem z zaproszenia stacji TVN24. Informuję również, że nie jestem zainteresowany ultrakrótkimi wypowiedziami dla telewizji, ponieważ nie sposób streścić problemu w kilka minut.

"Bytomskie kamienice na krawędzi katastrofy" - artykuł Michaliny Bednarek w portalu mmsilesia.pl
"W czasach PRL, ówczesna władza zdecydowała, że na terenie Bytomia wydobycie węgla będzie odbywać się z tzw. filara ochronnego bezpośrednio pod centrum miasta, co dziś doprowadza do tylu katastrof budowlanych"

"Ruiny rosną w sieci" - artykuł Marcina Hałasia opublikowany w Życiu Bytomskim
"Strona wciąż żyje. Być może jest to jedyna witryna w Internecie, której autor byłby szczęśliwy, gdyby jego strona nie wymagała rozbudowy. Niestety, zdjęć na stronie www.ruiny.bytom.pl przybywa."

Wypowiedź dla Polskiego Radia - reportaż Katarzyny Błaszczyk wyemitowany w kwietniu 2010 w Programie 1 Polskiego Radia

Artykuł w serwisie www.energetyk-elektronik-bytom.net

"Czarny PR, czy rzeczywistość" - artykuł z portalu BytomOnline.pl
"Czasami odnoszę wrażenie, że mieszkając w Bytomiu należy chodzić tylko obok ładnych budynków i jak najdalej trzymać się od ruin udając najlepiej, że ich nie ma. Otóż nie – są [jeszcze – póki same się nie zawalą] i tłumaczenie w przybliżeniu – sorry to nie nasze, zbytnio mija się z celem."

"Prezydentowi nie spodobały się zrujnowane kamienice" - artykuł Jacka Madei, Gazeta Wyborcza Katowice
(moje cytaty w tym artykule nie są autoryzowane i części tych słów nigdy nie wypowiedziałem - m.in. fragment o Sarajewie)
"Studziński jest zdziwiony zainteresowaniem, które jego strona wywołała w magistracie. - Nie jestem wrogiem prezydenta, ani nie obwiniam go o ten stan, ale nie ma sensu udawać, że jest różowo, kiedy znaczna część miasta się wali."

"Ruiny Piotra Koja" artykuł Marcina Hałasia opublikowany w Życiu Bytomskim
" Otóż sztab wyborczy "Razem", mający kandydata na prezydenta Piotra Koja, zamieścił w czasie kampanii wyborczej ogłoszenie ze zdjęciem zrujnowanego Bytomia. Kiedy Piotr Koj został wreszcie prezydentem, zaczął uznawać pokazywanie prawdziwych zdjęć Bytomia za "czarny PR" i "kochanie Bytomia inaczej".

"Nasze bytomskie ruiny" - artykuł Bartłomieja Wnuka, Polska Dziennik Zachodni
"Bytom jest miastem tragicznym, wyjątkowo dotkniętym przez najnowszą historię. Z przedstawieniem Bytomia jest jak z przedstawieniem ciężko chorego człowieka. Można go zaprezentować godnie i z szacunkiem, ale i odrażająco, wzbudzając u odbiorcy wstręt i obrzydzenie - komentuje Dariusz Kot, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej"

"Ruiny? Jakie ruiny" - komentarz Adriana Króla

"Czy można kochać inaczej?" - wypowiedź Prezydenta Miasta, Piotra Koja opublikowana na jego blogu
"Wiele „ruin” nie jest własnością miasta. Po co więc utworzono tę stronę? Dla mnie to przykład klasycznego czarnego PR i to wobec miasta, którego los podobno autorowi leży na sercu!"

"Ruiny, które bolą" - artykuł Marcina Hałasia opublikowany w Życiu Bytomskim
"
W czasie wędrówek z aparatem fotograficznym po mieście Studziński dokonał wielu obserwacji. Na początku zaskoczeniem było, że w ruinach żyją ludzie – często koczują w nich bezdomni, ale też mieszkają tam osoby wcale nie są „menelami”. W ruinach bawią się dzieci, nie zważając na niebezpieczeństwo katastrofy budowlanej. Przyjął jednak założenie, że nie robi ujęć fotoreporterskich, nie fotografuje mieszkańców ruin. Nie chcę po prostu, żeby mieli dodatkowo poczucie, że ktoś dla sensacji portretuje ich ubóstwo – mówi autor strony „Bytomskie ruiny”. Na witrynie tej zgromadził również rozmaite informacje. Wielu mieszkańców nie zdaje sobie sprawę, że tylko w latach 1994-99 wyburzono w Bytomiu 150 budynków. Ta liczba obrazuje dramat naszego miasta – mówi Studziński. Deklaruje, że nie ma nic wspólnego z polityką, ale równocześnie chciałby, żeby jego strona internetowa była formą „obywatelskiego nacisku” na włodarzy miasta, województwa i kraju, zwracającą ich uwagę na problemy Bytomia."
 


| start | czytaj to! | spis budynków | galeria | klatki schodowe | wnętrza | Chorzowska 2 | ludzie |
 | po remoncie | wyburzone | filmy | krótko | media| FAQ | linki | autor |


© 2009-2015 Piotr Studziński |  www.ruiny.bytom.pl