ruiny.bytom.pl w mediach

W tym dziale możecie przeczytać, co na temat mojej witryny lub mojej osoby zostało napisane w mediach lub przez polityków. Uprzejmie informuję, że nie udzielam żadnych informacji osobom pracującym dla Gazety Wyborczej oraz TVN. Dziękuję za zrozumienie.

Ruiny, które bolą - artykuł Marcina Hałasia opublikowany w Życiu Bytomskim
"
W czasie wędrówek z aparatem fotograficznym po mieście Studziński dokonał wielu obserwacji. Na początku zaskoczeniem było, że w ruinach żyją ludzie – często koczują w nich bezdomni (...) W ruinach bawią się dzieci, nie zważając na niebezpieczeństwo katastrofy budowlanej. Przyjął jednak założenie, że nie robi ujęć fotoreporterskich, nie fotografuje mieszkańców ruin. – Nie chcę, żeby mieli dodatkowo poczucie, że ktoś dla sensacji portretuje ich ubóstwo – mówi autor strony. Na witrynie tej zgromadził również rozmaite informacje. – Wielu mieszkańców nie zdaje sobie sprawę, że tylko w latach 1994-99 wyburzono w Bytomiu 150 budynków. Ta liczba obrazuje dramat naszego miasta – mówi Studziński. Deklaruje, że nie ma nic wspólnego z polityką, ale równocześnie chciałby, żeby jego strona internetowa była formą „obywatelskiego nacisku” na włodarzy miasta, województwa i kraju, zwracającą ich uwagę na problemy Bytomia."

Bytomskie kamienice na krawędzi katastrofy - artykuł Michaliny Bednarek w portalu mmsilesia.pl
"W czasach PRL, ówczesna władza zdecydowała, że na terenie Bytomia wydobycie węgla będzie odbywać się z tzw. filara ochronnego bezpośrednio pod centrum miasta, co dziś doprowadza do tylu katastrof budowlanych"

Ruiny rosną w sieci - artykuł Marcina Hałasia opublikowany w Życiu Bytomskim
"Strona wciąż żyje. Być może jest to jedyna witryna w Internecie, której autor byłby szczęśliwy, gdyby jego strona nie wymagała rozbudowy. Niestety, zdjęć na stronie www.ruiny.bytom.pl przybywa."

Wypowiedź dla Polskiego Radia - reportaż Katarzyny Błaszczyk wyemitowany w kwietniu 2010 w Programie 1 Polskiego Radia

Czy można kochać inaczej? - wypowiedź Prezydenta Miasta, Piotra Koja opublikowana na jego blogu
"Wiele „ruin” nie jest własnością miasta. Po co więc utworzono tę stronę? Dla mnie to przykład klasycznego czarnego PR i to wobec miasta, którego los podobno autorowi leży na sercu!"

Czarny PR, czy rzeczywistość - artykuł z portalu BytomOnline.pl
"Czasami odnoszę wrażenie, że mieszkając w Bytomiu należy chodzić tylko obok ładnych budynków i jak najdalej trzymać się od ruin udając najlepiej, że ich nie ma. Otóż nie – są [jeszcze – póki same się nie zawalą] i tłumaczenie w przybliżeniu – sorry to nie nasze, zbytnio mija się z celem."

Ruiny Piotra Koja artykuł Marcina Hałasia opublikowany w Życiu Bytomskim
"Otóż sztab wyborczy "Razem", mający kandydata na prezydenta Piotra Koja, zamieścił w czasie kampanii wyborczej ogłoszenie ze zdjęciem zrujnowanego Bytomia. Kiedy Piotr Koj został wreszcie prezydentem, zaczął uznawać pokazywanie prawdziwych zdjęć Bytomia za "czarny PR" i "kochanie Bytomia inaczej".

Nasze bytomskie ruiny - artykuł Bartłomieja Wnuka, Polska Dziennik Zachodni
"Bytom jest miastem tragicznym, wyjątkowo dotkniętym przez najnowszą historię. Z przedstawieniem Bytomia jest jak z przedstawieniem ciężko chorego człowieka. Można go zaprezentować godnie i z szacunkiem, ale i odrażająco, wzbudzając u odbiorcy wstręt i obrzydzenie - komentuje Dariusz Kot, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej"

Ruiny? Jakie ruiny - komentarz Adriana Króla

 

 

© 2009-2020 Piotr Studziński. Wszelkie prawa zastrzeżone.

    strona główna |autor | facebook | media | linki