autor - Piotr Studziński

Piotr Studziński

Bytom, Polska

p.studzinski@op.pl

 


pocztówek z Polski:
5440

pocztówek łącznie:
12986

Nazywam się Piotr Studziński i jestem twórcą witryny Rzeczpospolita Polska na pocztówkach. Urodziłem się  w Bytomiu, (województwo śląskie) i tu mieszkam do dziś. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie pracuję w firmie zajmującej się transportem międzynarodowym.

Pocztówki zbieram, odkąd sięgam pamięcią. Początkowo moje hobby polegało na chowaniu do szuflady pocztówek przychodzących pocztą do domu. Dzisiaj niemożliwym jest powrót z jakiegokolwiek wyjazdu bez przynajmniej jednej nowej widokówki. W rozwijaniu kolekcji pomagali i pomagają mi do dziś moi rodzice,  przyjaciele i znajomi.

Chciałbym zdobyć pocztówki z możliwie jak największej liczby państw, ale nie będę w stanie odwiedzić wszystkich interesujących mnie miejsc na naszej planecie i dlatego wymieniam się z zagranicznymi kolekcjonerami. Po odnalezieniu odpowiednich osób za pośrednictwem internetu, w październiku 2003 roku przeprowadziłem pierwszą wymianę z osobą z USA i od tego czasu mniej lub bardziej regularnie koresponduję z innymi pasjonatami.

We wrześniu 2004 roku postanowiłem stworzyć serwis internetowy poświęcony mojej kolekcji pocztówek. Jednym z powodów jego powstania była chęć dotarcia do większej liczby zagranicznych zbieraczy, dzięki którym mógłbym rozwijać swoją kolekcję. Chciałem też udowodnić, głównie sobie, że potrafię stworzyć coś ciekawego i zarazem funkcjonalnego. Serwis Interaktywna Kolekcja Pocztówek dziś już nie istnieje.

Strona www.polskie-pocztowki.com poświęcona jest wyłącznie polskiej części moich zbiorów. Widokówki prezentuję za pomocą interaktywnych map, co jest pierwszym i jedynym - jak do tej pory - takim pomysłem na skalę światową. Nie jest to zapewne związane z rewolucyjnością samej idei, lecz raczej z czasochłonnością jej realizacji. W maju 2009 roku serwis przeszedł modernizację. Mapy województw zostały powiększone, dzięki czemu zmieści się na nich większa liczba miejscowości oraz zyska na tym czytelność grafiki. Witryna została przystosowana do rozdzielczości 1024 x 768 pikseli i większej. Do przypisów dodane zostały informacje dotyczące autorów fotografii wykorzystanych w danej widokówce.

W 2010 roku stworzyłem witrynę BYTOM - miasto moje, a w nim..., która poświęcona jest zaniedbaniom substancji mieszkaniowej i poprzemysłowej w Bytomiu, moim rodzinnym mieście. Zamieściłem tam kilka tysięcy zdjęć zaniedbanych obszarów Bytomia wraz z moim komentarzem. Niesamowite jest to, jak ciekawe są to miejsca, mimo że nie całkiem bezpieczne. Witryna spotkała się z szerokim odzewem i zawędrowała nawet do mediów. Odwiedź: www.ruiny.bytom.pl

Interesuję się także życiem i twórczością Tupaca Shakura - amerykańskiego, czarnoskórego rapera i aktora znanego najczęściej pod pseudonimem 2Pac. Ta nietuzinkowa i kontrowersyjna postać wiele lat po tragicznej śmierci wciąż zaskakuje. Jego niezwykle płodne artystycznie życie zostało brutalnie przerwane w wieku 25 lat na ulicach Las Vegas. Wieloletnie zainteresowanie tym człowiekiem doprowadziło mnie do realizacji sporej liczby tłumaczeń. Wśród nich znajdują się książki, teksty utworów muzycznych, wywiady i artykuły. Wszystkie materiały, wraz z moimi własnymi artykułami zostały przeze mnie udostępnione na stronie www.poznajtupaca.pl Zawartość strony ma na celu przybliżenie prawdy o tym szalenie utalentowanym artyście.
 

 © 2008-2021 Piotr Studziński

Strona główna | Autor | Artykuły | Wymiana pocztówek | Partnerzy | Linki | Zagadnienia prawne.....